«Співець природи і дитячих душ» (до 100-річчя з дня народження Миколи Магери)

8 вересня 2022 р. в читальному залі  бібліотеки ХГПА  в рамках проєкту «Славетні Подоляни» відбувся літературний вечір «Співець природи і дитячих душ» присвячений 100-річчю від дня народження Миколи  Магери, подільського письменника,  педагога, співзасновника і першого голови Хмельницького обласного товариства української мови «Родовід», в минулому – викладача української мови й літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. 

Захід розпочався хвилиною мовчання для вшанування загиблих захисників України внаслідок збройної агресії російської федерації. Ректор Інна Шоробура,  доктор педагогічних наук, професор привітала всіх присутніх, зазначила, що захід приурочено  85-річниці Хмельницької області. Відзначила, що «Микола Никонорович завжди був поборником  ідеї збереження і розвитку української мови. Його думки, висвітлені у творах і сьогодні звучать пророчо і актуально: українська мова була, є і буде тим ґрунтом, на якому зростає ідея нації».

          Поділитися своїми  спогадами  зібралися люди, які близько знали ювіляра, працювали з ним - письменники, колишні учні: Віталій Міхалевський, голова Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка, відомий подільський поет; Лідія Ярохно, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, поетеса; Ніна Шмурікова, подільська письменниця; Степан Шкапій, письменник; Василь Горбатюк, директор обласного літературного музею; Альона Радецька, старший науковий співробітник літературного музею.  Студентки факультету початкової освіти та філології 31б Дарина Шевченко і Тетяна Катеринчук прочитали та проаналізували уривки з казок «Хоробрі з Найхоробріших», «Чубчик». Тематика цих творів актуальна і сьогодні, оскільки вони присвячені боротьбі за утвердження української мови. Автор засуджує русифікацію, окремих українців, які бажаючи асимілюватися з іншими націями, зрікаються своєї мови і своєї культури. Слухачами були студенти-першокурсники факультету початкової освіти і філології та факультету дошкільної освіти і їхні куратори Світлана Коханська, Ніна Незнанова, Вікторія Мелешко.

          З заключним словом виступила завідувачка кафедри української мови та літератури к.ф.н., доцент Людмила Павлішена: «Людина може жити вічно, якщо живуть її справи. Хороші справи. Все життя Миколи Магери, талановитого письменника, педагога – в його творах, як заповітні думи, надії сподівання».

           Працівники  бібліотеки презентували розгорнути книжкову виставку «Охоронець рідного слова».  Користувачам бібліотеки письменники подарували свої нові книги.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55