image1 image2 image3

27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

25 січня ректор, доктор педагогічних наук, професор Шоробура Інна Михайлівна, студенти та викладачі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії взяли участь в заході присвяченому Дню пам'яті жертв Голокосту. На зустрічі, який організував Державний архів Хмельницької області, були  присутні – заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв, представники Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОДА, викладачі та студенти хмельницьких ЗВО, представники ЗМІ.

Співпраця кафедри педагогіки ХГПА з кафедрою дошкільної та початкової освіти ЛНУ імені Івана Франка

25 січня 2022 року доцент кафедри педагогіки Казакова Н.В. взяла участь у науковому семінарі «Тенденції розвитку дошкільної та початкової освіти в контексті сучасної освітньої парадигми», який організований партнером кафедри педагогіки – кафедрою початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка (завідувач – докт. пед. н., професор Мачинська Н.І.). Модератор наукового заходу – докт. пед. н., професор Галян О.І.

Вітаємо з перемогою!

Валерія Остапчук, студентка групи Філ-12у (спеціальність 014 Середня освіта (українська мова і література) стала переможницею серед учасників третьої Всеукраїнської хвилі в соцмережах "Дорослі читають дітям", яка проводиться в нашій країні з 2016 року. Ініціатор цієї важливої акції - Лариса Ніцой.
Валерія поділилася на своїй сторінці читанням оповідання Василя Сухомлинського "Як білочка дятла врятувала". Приємною несподіванкою став приз - книжка з автографом Лариси Ніцой "Незламні мураші", яка в 2021 році отримала премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки в номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва».
В акції також взяли участь одногрупниці Валерії - Яна Бугаєнко, Оксана Карасевич і вікторія Нестерук.

Робоча нарада

24 січня 2022 року відбулося нарада ректора Хмельницької гуманітарно- педагогічної академії Інни ШОРОБУРИ з деканами, проректорами та керівниками структурних підрозділів.

Обговорювалися питання проходження практики студентами, моніторинг якісного надання освітніх послуг, вакцинації працівників академії.

22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го. Незалежність і соборність є запорукою виживання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн. Сьогодні захисники та захисниці на сході України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 років тому.  
    Кураторами студентських академічних груп, вихователями гуртожитку Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії були проведені виховні заходи присвячені Дню Соборності України. 

Соборність України: від ідеї до сьогодення

22 січня 2022 минає 103 роки з часу проголошення Акта про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Ця історична подія залишається однією з рушійних пунктів у процесі становлення вільної і цілісної України. Із нагоди
відзначення річниці проголошення Акта про злуку УНР і ЗУНР у бібліотеці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії представлено розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Соборність України: від ідеї до сьогодення». 
Охочих переглянути матеріали виставки запрошуємо до читального залу бібліотеки

Міністерство освіти і науки УкраїниЗбірник наукових праць "Педагогічний дискурс"

Український центр оцінювання якості освітиВінницький регіональний центр оцінювання якості освіти 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55