КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

05 жовтня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету ІІ; IV курсів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), взяли участь (онлайн на платформі Zoom) у П’ятому засіданні семінару з міжвоєнної історії України який провів Відділ історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України.

Доповідачем стала завідувач відділу Інституту історії НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України Лариса Якубова, яка виступила із доповіддю

«Є у революції початок, нема у революції кінця?».

Таким чином Семінар продовжив актуальний формат наукового спілкування, де апробовуються новітні методологічні підходи, висуваються неочікувані гіпотези та пропонуються авторські теорії. Не лише світ, а й вітчизняна гуманітаристика постала перед новими викликами і випробуваннями. Наукова дискусія є чи не універсальним інструментом ментальних змін, спроможних зрештою змінити світ на краще.

Під час доповіді відбулася презентація першої книги серії «Україна. Нариси історії» «Україна й українці в постімперську добу (1917-1939) (Київ: Академперіодика, 2021) та першої книги трикнижжя «Випробовуючи долю, гартуючи волю. Україна й українці в ХХ - на початку ХХІ ст.» (Київ: КЛІО, 2022).

Представлення видання Інституту історії України НАНУ, яке створювалося до 30-річчя Незалежності, але зрештою підсумувало майже сторічний відтинок модернізаційного ривка України, який автори видання пропонують називати «довгим українським ХХ століттям».

Під час семінару студенти-історики, а також усі присутні дізналися:

— Про обставини створення наративу, проблеми, які виникали під час роботи над рукописом і на етапі видання;

— Про формування концепції та місце трикнижжя в проєкті «Україна. Нариси історії»;

— Про місце і роль Української революції в історії Європи;

— Про обставини і суперечності народження модерної української нації та перипетії її поступу впродовж міжвоєнного періоду;

— Про особливе обличчя українського радянського проєкту та його долю в СРСР;

— Про «українську амальгаму» та непереборні процеси становлення сучасної української ідентичності.

Традиційно студенти використали можливість задати питання

Станіславу Кульчицькому, Ларисі Якубовій, що значно поглибило знання з політичної історії ХХ ст. і не тільки. Дякуємо Відділу історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України за надану можливість в складних умовах воєнного протистояння значно розширити обрії пізнання вітчизняної та світової історії майбутніми вчителями історії.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55