- Новини
- Структура
- Підрозділи
- Факультети
- Студенту
- AБІТУРІЄНТУ ↓
- Публічна інформація
- Контакти
Доступ до журналів категорії А (Scopus або Web of Science)
У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії надається вільний доступ до міжнародних наукових журналів на платформах Scopus та Web of Science.
Для отримання безкоштовного доступу до платформ Scopus та Web of Science, необхідно з компютера, який підключено до локальної мережі академії, зареєструватися на цих платформах. Після цього користувач має можливість протягом 6 місяців у своєму обліковому записі безкоштовно переглядати наукові ресурси з будь-якого комп'ютера в академії або поза її межами.
Як перевірити доступ до наукометричної бази Web of Science
Презентація семінару у Державній науково-технічній бібліотеці «Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості, використання для звітності та стратегічного планування»
Корисні посилання:
- Наукові фахові видання
- Перелік наукових фахових видань України категорії "А" та "Б"
- Вільний доступ до бази даних Scopus
- Вільний доступ до бази даних Web of Science
- Аналіз статистики використання Scopus та Web of Science (1 півріччя 2020)
Scopus
Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. Містить понад 50 млн. реферативних записів. Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах. Індексує 18,000 назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук 5000 видавців. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SciVerse Scopus є видавнича корпорація Elsevier. База даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат Scopus інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних [зі статті Scopus].
Базовий пошук за автором без передплати Scopus — Scopus Author Preview
Об'єднати свої публікації в Scopus під єдиним профілем можна за допомогою інструменту Scopus Author Feedback Wizard. Інструкція, як об'єднати публікації.
Детальніше про Scopus (українською) — простий пошук, знайти та оцінити авторів, відстеження цитат, пошук та аналіз журналів у Scopus
Повна інструкція для користувачів Scopus (російською мовою)
Web of Science
Web of Science (до 2014 Web of Knowledge) — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів, до 2016 року належала Thomson Reuters. В листопаді 2016 року відділення IP & Science було придбане інвестиційними фондами і функціонує як Clarivate Analytics. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва [зі статті Web of Science].
Інформація про всі заходи, які організовує компанія Clarivate Analytics, на Facebook: https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin/
Перелік журналів, включених до Web of Science.
Пошук видань за темами:
- Індекс наукового цитування (SCIE)
- Індекс цитування мистецтв та гуманітарних наук (AHCI)
- Індекс цитування соціальних наук (SSCI)
Пошук в Web of Science (за автором, назвою, темою, DOI та ін.)
Пошук інформації в Web of Science (Інструкція російською мовою)
Віддалений доступ до Web of Science. Інструкція - як налаштувати віддалений доступ (за матеріалами бібліотеки Київського університету імені Бориса Грінченка).
Вебінари про користування Web of Science на Youtube-каналі Clarivate Analytics українською.
Основні наукометричні показники
Індекс цитування — прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших науко метричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.
Індекс Хірша (h-index) — показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого і кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.
Імпакт-фактор (ІФ або IF) — формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу.
Останні цього року вебінари українською з 1 грудня.
Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з комп'ютерів з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Передбачено сертифікат учасника за кожну тему окремо, тим хто прослухає більше 90 % вебінару
1 грудня 16:15–17:15
Робота у новій Web of Science Core Collection
З нового року Web of Science змінює інтерфейс. Зміни не лише в дизайні але і у функціональності. Оглядовий вебінар по роботі з оновлений інтерфейсом Web of Science Core Collection. Базовий, розширений пошук, аналіз, уточнення та збереження результатів. Що за моєю темою друкують, в яких виданнях, які установи, які грантодавці фінансували ці дослідження. Відповіді на ваші запитання.
3 грудня 16:15–17:15
Journal Citation Reports
За даними Web of Science Core Collection для видань, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index розраховується імпакт-фактор – показник впливовості видання. Як розраховується даний показник, які є варіації, що таке кваотить для чого (не) варто застосовувати. Journal Citation Reports - колекція видань з імпакт-фактором. Як знайти видання своєї предметної галузі, яка інформація доступна для всебічної оцінки жураналу, як зберегти список обраних видань, де опублікувати безкоштовно. Як перевірити який імпакт-фактор у видання, та чи індексується він у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.
7 грудня 16:15–17:15
Світ наукових видань
В світі нараховується більше 100 тисяч наукових видань. На що звертати увагу автору при виборі видання для публікації? Яка вартість публікації? Як і де знайти можливість опублікуватися безкоштовно. Про що говорять ISSN та doi. Що таке хижацькі видання, які види існують? Як їх розпізнати? Чим загрожує публікація в хижацькому виданні. Як перевірити індексацію видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.
8 грудня 16:15–17:15
Новий інтерфейс Web of Science
З 2021 року Web of Science буде у новому інтерфейсі та з новою функціональністю. Не змінним є 16 баз даних на платформі та аналіз якісної літератури. Як працювати з різними базами Medline, Derwent Innovation, RSCI, Web of Science Core Collection пошуки: базовий, розширений, за автором і у пристатейній бібліографії. Пошук та всебічний аналіз наукової літератури. Он-лайн демонстрація головного функціоналу платформи для впевнених користувачів та початківців. Відповіді на ваші запитання.