Доступ до журналів категорії А (Scopus або Web of Science)

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії надається вільний доступ до міжнародних наукових журналів на платформах Scopus та Web of Science.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України».

Для отримання безкоштовного доступу до платформ Scopus та Web of Science, необхідно з компютера, який підключено до локальної мережі академії, зареєструватися на цих платформах. Після цього користувач має можливість протягом 6 місяців у своєму обліковому записі безкоштовно переглядати наукові ресурси з будь-якого комп'ютера в академії або поза її межами.

Як перевірити доступ до наукометричної бази Web of Science

Презентація семінару у Державній науково-технічній бібліотеці «Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості, використання для звітності та стратегічного планування»

Корисні посилання:

Scopus

Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. Містить понад 50 млн. реферативних записів. Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах. Індексує 18,000 назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук 5000 видавців. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SciVerse Scopus є видавнича корпорація Elsevier. База даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат Scopus інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних [зі статті Scopus].

Базовий пошук за автором без передплати Scopus — Scopus Author Preview

Об'єднати свої публікації в Scopus під єдиним профілем можна за допомогою інструменту Scopus Author Feedback Wizard.  Інструкція, як об'єднати публікації.

Детальніше про Scopus (українською) — простий пошук, знайти та оцінити авторів, відстеження цитат, пошук та аналіз журналів у Scopus

Повна інструкція для користувачів Scopus (російською мовою)

Web of Science

Web of Science (до 2014 Web of Knowledge) — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів, до 2016 року належала Thomson Reuters. В листопаді 2016 року відділення IP & Science було придбане інвестиційними фондами і функціонує як Clarivate Analytics. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва [зі статті Web of Science].

Інформація про всі заходи, які організовує компанія Clarivate Analytics, на Facebook: https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin/

Перелік журналів, включених до Web of Science.

Пошук видань за темами:  

Пошук в Web of Science  (за автором, назвою, темою, DOI та ін.)   

Пошук інформації в Web of Science (Інструкція російською мовою)

Віддалений доступ до Web of Science. Інструкція - як налаштувати віддалений доступ (за матеріалами бібліотеки Київського університету імені Бориса Грінченка).

Вебінари про користування Web of Science на Youtube-каналі Clarivate Analytics українською.

ScienceDirect від Elsevier

За передплатою Міністерства, що діє з 1 січня 2021 р. до 31 грудня 2021 р., ScienceDirect дає змогу українським викладачам, дослідникам та студентам отримати нові знання із понад 35 000 міждисциплінарних книг, що містять досвід 47 000 авторів, від нашої першої книги, опублікованої в 1896 році, та до найновіших назв, у тому числі:

39 000+ електронних книг

200+ основних довідників

6 500+ серійних та довідкових томів

200+ підручників

330 000+ тематичних сторінок

500+ журналів Золотого Відкритого доступу

Elsevier готові підтримати доступ до розширення знань про Science Direct. Портал ScienceDirect, розроблений спеціально для українських установ, пропонує навчальні відео, відповіді на поширені запитання та інші матеріали, які допоможуть дослідникам отримати знання, а також списки заголовків, рекламні матеріали та довідники по звітах з використання для підтримки потреб бібліотекарів. 

Щоб допомогти вам максимально використати доступ до ScienceDirect, Elsevier запрошує приєднатися на вебінар, який познайомить з:

  • The team of Elsevier employees dedicated to support you
  • The content you will find on ScienceDirect, including books, reference books, textbooks, open-access journals and more
  • ScienceDirect training and support site, developed specifically for Ukrainian institutions
  • Training sessions and special events, also developed specifically for Ukrainian institutions

Коли: Середа, 17 лютого 2021 р., 11:00-12:00 (за київським часом)

Деhttps://elsevier.zoom.us/j/98206650761?pwd=cnY3SzNwOWhWMEpIeVVRRmVGSHZLdz09

Протягом 2021 року Elsevier буде проводити віртуальні тренінги - в режимі реального часу з доступом до записів - щоб допомогти навчитися інтегрувати ScienceDirect у свій робочий дослідницький процес та з широкого кола інших тем.

  • Поради щодо ефективного та продуктивного використання ScienceDirect
  • Як опублікувати книгу з Elsevier
  • Літня академія ScienceDirect

Ви можете дізнатись більше про заходи, розроблені спеціально для України, включно з тренінгами, семінарами та конференціями, з розділу порталу Events & Training (Події та тренінги).

Будьте в курсі нового змісту, вдосконалень, навчальних заходів та іншого, приєднуючись до інтернет-спільноти Elsevier Ukraine у Facebook.

Основні наукометричні показники

Індекс цитування — прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших науко метричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.

Індекс Хірша (h-index) — показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого і кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.

Імпакт-фактор (ІФ або IF) — формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу.

 

Останні цього року вебінари українською з 1 грудня. 

Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з комп'ютерів з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Передбачено сертифікат учасника за кожну тему окремо, тим хто прослухає більше 90 % вебінару

1 грудня 16:15–17:15
Робота у новій Web of Science Core Collection
З нового року Web of Science змінює інтерфейс. Зміни не лише в дизайні але і у функціональності. Оглядовий вебінар по роботі з оновлений інтерфейсом Web of Science Core Collection. Базовий, розширений пошук, аналіз, уточнення та збереження результатів. Що за моєю темою друкують, в яких виданнях, які установи, які грантодавці фінансували ці дослідження. Відповіді на ваші запитання.
 
3 грудня 16:15–17:15
Journal Citation Reports
За даними Web of Science Core Collection для видань, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index розраховується імпакт-фактор – показник впливовості видання. Як розраховується даний показник, які є варіації, що таке кваотить для чого (не) варто застосовувати.  Journal Citation Reports - колекція видань з імпакт-фактором. Як знайти видання своєї предметної галузі, яка інформація доступна для всебічної оцінки жураналу, як зберегти список обраних видань, де опублікувати безкоштовно. Як перевірити який імпакт-фактор у видання, та чи індексується він у   Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.
 
7 грудня 16:15–17:15
Світ наукових видань
В світі нараховується більше 100 тисяч наукових видань. На що звертати увагу автору при виборі видання для публікації? Яка вартість публікації? Як і де знайти можливість опублікуватися безкоштовно. Про що говорять ISSN та doi. Що таке хижацькі видання, які види існують? Як їх розпізнати? Чим загрожує публікація в хижацькому виданні. Як перевірити індексацію видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.
 
8 грудня 16:15–17:15
Новий інтерфейс Web of Science
З 2021 року Web of Science буде у новому інтерфейсі та з новою функціональністю. Не змінним є 16 баз даних на платформі та аналіз якісної літератури.  Як працювати з різними базами Medline, Derwent Innovation, RSCI, Web of Science Core Collection пошуки: базовий, розширений, за автором і у пристатейній бібліографії. Пошук та всебічний аналіз наукової літератури. Он-лайн демонстрація головного функціоналу платформи для впевнених користувачів та початківців.  Відповіді на ваші запитання.

Вебінари від Clarivate

Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex, необхідна попередня реєстрація. Обирайте зручний час, переходьте за вказаними посиланнями та натиснувши на слово Register заповніть реєстраційну форму. Передбачено сертифікат учасника, тих хто відвідаю більше 90 % основного часу вебінару.
Також зверніть увагу на спільний вебінар Clarivate та  «Антиплагиат» Publish not perish, или как не погибнуть при публикации 4 березня 9:00–11:00. Дві теми, два лектора, дві години, один сертифікат.
1. Система "Антиплагиат" в помощь автору научных публикаций
·       Что такое «Антиплагиат» и как он работает
·       Заимствования в публикации: правомерные и нет
·       Как повысить оригинальность текста и надо ли
·       Допустимо ли самоцитирование в научной статье
·       Ответы на ваши вопросы
Лектор: Ольга Беленькая. Руководитель учебно-методического центра компании «Антиплагиат»
 
2. Ресурсы Clarivate для авторов
·       Поиск, анализ, использование литературы по теме исследования в Web of Science Core Collection
·       Подбор и оценка журнала для публикации. JCR и MJL
·       Вызовы открытого доступа. Как опубликоваться бесплатно.
·       Быстрое (пере)оформление публикации по формату издания без ошибок. EndNote
·       Авторские идентификаторы – ResearcherID и ORCID
·       Ответы на ваши вопросы
Лектор: Тихонкова Ирина, к.б.н., Информационно-аналитические ресурсы и обучение. Clarivate
Реєстрація за посиланням https://bit.ly/2NxxJn6
 
9 березня 2021
Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки
Тези: Джерела Інформації про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.
Реєстрація:
16:15–17:15  https://bit.ly/3jFSoB8
 
10 березня 2021
Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки
Тези: Важливим етапом наукової діяльності є оприлюднення отриманих даних. З появою електронних видань, відкритого доступу, створення видання технічні аспекти не є досить складними. В деяких країнах формалізуються вимоги до видань в яких мають бути оприлюднені результати що виносяться на захист або отримання наукових звань. Мета цього - краще представлення світовій науковій спільності здобутків наших науковців. Проте часто через довірливість або відсутність досвіду, науковці як молоді так і поважного наукового віку стають жертвою хижацьких видань, які з’явилися у відповідь та вимоги ринку, не є майданчиками для обміну досвідом, а часто є або піратськими копіями знаних видань, або намагаються під них мімікрувати. Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару обговоримо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у наприклад Web of Science Core Collection 
Реєстрація:
 
11 березня 2021
Тема: Оцінка здобутків і співпраці установ за даними  Web of Science Core Collection  та InCites
Тези: Складнощі та шляхи подолання пошуку і аналізу публікацій установи. Критерії ефективності співпраці. Визначення лідерів та розробка стратегії розвитку. Створення та підтримання в актуальному стані профілю установи. Пошук партнерів для виконання проектів. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація:
16:15–17:15* https://bit.ly/2LDkMa4
* в рамках щомісячних вебінарів кожного другого четверга серії «Clarivate науковцям» або місце зустрічі змінити неможна
 
12 березня 2021
Тема: Journal Citation Reports
Тези: Для видань, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index  за даними Web of Science Core Collection розраховується імпакт-фактор – показник впливовості видання. Формула, які є варіації, що таке квартиль для чого (не) варто застосовувати.  Як перевірити імпакт-фактор та індексацію журналу у  Web of Science Core Collection. Видання відкритого доступу і де можна опублікувати безкоштовно.  Journal Citation Reports – це колекція видань з імпакт-фактором, що дозволяє аналіз видань певної предметної галузі і окремого журналу, порівняння та  збереження списку обраних видань. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація:
 
Сайт компанії https://clarivate.com/
Розклад вебінарів російською мовою https://clarivate.com/ru/webinars/
Ютьюб канал українською  https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Розклад вебінарів українською http://clarivate.ua/
Знайдіть інформацію на Науковій кухні у фейсбуці https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin
© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55