Цифрові ідентифікатори в науці: створення, використання та вплив на розвиток дослідника

Науковим відділом в рамках Тижня науки 15 травня 2020 року було проведено вебінар «Цифрові ідентифікатори в науці: створення, використання та вплив на розвиток дослідника». У ньому взяли участь студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники  Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, а також інших закладів.

Крищук Б.С. наголосив на проблемі відповідності діяльності науковців та оформлення наукових видань сучасним вимогам, розказав про небезпеки публікації наукових статей у «хижацьких» журналах. Суховірський О.В. обґрунтував потребу у наукових ідентифікаторах, описав та навів приклади їх використання.

Слухачів вебінару зацікавив практичний опис заповнення метаданих у цифрових ідентифікаторах, а також можливостей для обміну даними про публікації між різними ідентифікаторами.

У своїх виступах Крищук Б.С. та Суховірський О.В. розказали про створення, заповнення, використання та вплив на науковця таких цифрових ідентифікаторів та платформ: ORCID, Google Scholar, ResearcherID, Scopus Author ID, DOI.

З метою забезпечення якісного оформлення цифрових ідентифікаторів викладачів академії, слухачами вебінару було запропоновано науковому відділу організувати додаткові заняття з викладачами кожної кафедри окремо. Така зацікавленість темою вебінару свідчить про актуальність обраної теми та якісну підготовку матеріалів. Науковий відділ Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії продовжує сприяти підвищенню наукового рівня викладачів та закликає усіх долучатися до заходів, які організовуються і проводяться його керівництвом та працівниками.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55