Екскурсія по мальовничих Карпатах

З 18 по 20 листопада 2010 року студенти факультету «Дошкільного виховання» здійснили екскурсію по мальовничих Карпатах.

Першою зупинкою була Коломия. Це чудове місто з дуже виразним австро-угорським характером забудови. Тут не просто багато старих кам’яниць зламу ХІХ - ХХ століть, тут їх просто МАСА. Варто поблукати тісними вуличками середмістя кілька годин, щоб відчути себе трохи по-іншому.

А візитівкою міста є Музей писанки, єдиний в світі - в 2007 р. йому виповнилося 20 років. Він був відкритий в 1987 р. як відділ музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського. Фонди "Писанки" зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць.

Потім з великим задоволенням слухали та розглядали колекційні збірки "Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського", які нараховують понад 30000 експонатів та представляють собою цінні й рідкісні твори народного мистецтва Гуцульського регіону Захiдної України. У фондовому збереженні предмети трипільської культури, датовані III – IV тисячоліттям до н.е. До експонатів цього періоду віднесено старовинні предмети сакрального мистецтва, речі побутового вжитку. Серед майстерно виготовлених творів – високовартісні художні вироби з дерева, кераміки, тканини, шкіри, овечої вовни, кольорових металів, скла, морських коралів...

Наступною зупинкою був своєрідний і неповторної краси Водоспад Гук, який знаходиться в урочище річки Женець, у Скибових Горганах неподалік сел Татарів і Поляниця. Висота над рівнем моря - 900 м, висота падіння води - 15 м.

Під час подорожі студенти здійснили підняття на гору Говерлу - найвищу вершину Карпат Українських і всієї України, яка знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на масиві Чорногора. Має конусоподібну форму. Вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами.

На останній день залишили саме цікаве – екскурсію на гору Буковель в Українських Карпатах, яка має висоту 1139 метрів. Назву “Буковель” має також найсучасніший в Україні гірськолижний комплекс, що розташований поруч. Унікальні кліматичні умови, незвичайна краса гір, живописні ландшафти зустріли їх. Можливість піднятися вище хмар залишила в серцях молодих людей непідробні враження.

Пішохідний туристичний маршрут “Стежка Довбуша” у місті Яремче розпочався на великій галявині, що в народі носить назву “Пеньки”. Ці місця овіяні легендами і пов’язані з іменем ватажка опришків – Олекси Довбуша – так написано на стенді біля входу. І справді дивлячись на ці велетенські каміння, уявляєш, що саме тут ховались опришки на чолі зі своїм ватажком, а можливо під однією велетенською брилою і досі заховано скарби легендарного опришка.

Довжина маршруту складає 3 км. Маршрут помарковано, йдуть по стендах від 4 до 10, на кожному стенді вірш про опришків і Довбуша.

І останні кошти студенти, як справжні туристи вирішили залишити на базарі у Яремче.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55