Середньовічний Хмельницький: історія міста

3 березня, студенти групи ПО-24 разом з куратором Птащук Іриною Василівною відвідали музей історії міста Хмельницького.

Надовго запам’ятається експозиція зали історії середньовічного Хмельницького своєю автентичністю, яскравими та цікавими експонатами.

Екскурсовод  розпочала розповідь з історії виникнення міста: земля, де в той час розміщувалось село Плоскирівці, була болотистою, небагатою і часто страждала від збройних конфліктів та набігів. 26 березня 1547 р. польський король Сигізмунд II Август пожиттєво віддав Плоскирів у володіння кам'янецькому старості Мацею Влодеку, зусиллями якого місту в 1566 році було надано магдебурзьке право.

 Особливе враження справив факт існування у XVI-XVII столітті  фортифікаційної споруди, що знаходилась на острові, утвореному річками Плоскою та Богом (нині – Південний Буг). Цікаво, що цей Плоскирівський замок  за зовнішнім виглядом міг нагадувати фортецю в польському м. Замость, яка збереглась до наших часів і була сконструйована тим самим зодчим – Морандо.

Також екскурсовод приділила увагу питанню становлення Хмельницької області. Так, 15 березня 1941 року обласний центр було перенесено з  Кам’янця-Подільського до Плоскирова, а область при цьому зберегла назву «Кам’янець-Подільська». Аж у 1954  році місто було перейменоване на Хмельницький на честь Богдана Хмельницького, а область стала, відповідно,  Хмельницькою.


Текст і фото Анастасії Марценюк

 

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55