Загальна інформація

На факультеті навчається понад 900 студенти стаціонарної форми навчання. Підготовка фахівців здійснюється за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: „молодший спеціаліст”, „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”. Крім основної спеціальності "Вчитель початкових класів", випускники за власним вибором отримують додаткові спеціалізації: вчитель іноземної мови в початковій школі, вчитель трудового навчання та художньої праці в початковій школі, вчитель фізичного виховання в початковій школі, вчитель інформатики в початковій школі, організатор учнівських об'єднань.

На факультеті можна здобути другу вищу освіту: "Філолог. Викладач іноземної мови та зарубіжної літератури". Студенти, які виявили нахил до наукової роботи, мають можливість продовжити навчання у магістратурі за спеціальністю "Вчитель початкової школи. Викладач педагогіки" та „Управління навчальним закладом”.

У різні роки факультет (відділення) очолювали: О.І.Зінченко, Я.А.Збрицька, Н.М.Попик, В.В.Костромицька. З 2003р. декан факультету - Інна Петрівна Ящук, кандидат педагогічних наук, доцент.

Метою навчально-виховної роботи факультету є формування інноваційного освітнього середовища в контексті вимог Болонського процесу.

Навчально-виховний процес на факультеті забезпечують майже 200 викладачів з 11 кафедр. Серед них 18 докторів наук, 45 - кандидатів, 89 - магістрів.

Кафедри факультету:

- шкільної педагогіки та психології. Завідувач кафедри кандидат психологічних наук, доцент кафедри В.П.Вовк.

- іноземних мов. Завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент І.В.Сусліна.

- фізико-математичних дисциплін. Завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Г.В.Вишинська.

- менеджменту в освіті. Завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент І.М.Дарманська.

- трудового навчання та художнього конструювання. Завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Г.В.Бучківська.

- циклова комісія з початкової музичної підготовки. Завідувач – магістр управління навчальним закладом А.Т.Дичок.

Викладачі факультету беруть участь у науковому проекті обґрунтування, розробки та впровадження змісту, педагогічних умов та шляхів ступеневої освіти педагогів за спеціальністю "Початкове навчання", схваленому Ученою радою Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України. Майбутні педагоги є активним членами студентського наукового товариства. Традиційними стали студентські науково-практичні конференції, за матеріалами яких щорічно видаються збірники наукових праць. Це допомагає здобувати перемогу на всеукраїнських та регіональних конкурсах наукових робіт і олімпіадах.

До послуг талановитої студентської молоді факультету – творчі клуби, гуртки, студії спортивні секції. Найпопулярніші: клуб "Діалог" (кер. О.І.Фільваркова), мистецька кав'ярня (кер. О.І.Блажевич), народознавчий клуб "Берегиня" (кер. С.В.Козяр), студентський дискурс-клуб "Майдан" (кер. А.Корнійчук), клуб "Ерудит" (кер. Н.Г.Несторук, О.Цимбалюк), гуртки: "Вишиванка (кер. Н.І.Головачук), "Умілі руки" (кер. Г.В.Бучківська), "Писанка" (кер. В.М.Ільїнський), хор „Кадри” (кер. М.О.Балема) та ін.

Особливою повагою серед громади міста та області користуються волонтери факультету, яких на благодійні та вкрай потрібні справи надихають викладачі кафедри шкільної педагогіки та психології Г.І.Бідюк, С.В.Чернюк, О.М.Севастьянова, С.І.Тафінцева, Сівак Н.А.

За роки функціонування факультетом випущено більше 10 тис. спеціалістів для початкової ланки освіти.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55