Сковородиністика на позвах часу

Феномен Григорія Сковороди, його ідейну спадщину охарактеризував для студентства (групи ДО-11б, ДО-32, ДО-41) Михайло Євгенович Чайковський (засновник та голова Подільського товариства ім. Г. С. Сковороди, ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна»). Захід приурочено до 301 року від дня народження великого мислителя, фундатора української філософії, просвітителя-гуманіста, поета.

Ознайомлення із музеєм в Подільському товаристві Г. Сковороди викликало у присутніх захоплення. Присутні уважно вслуховувалися у кожне слово лектора, намагалися не пропустити жодного важливого смислу, що доносився до розуміння і пізнання. Студенти отримали цінну інформацію для роздумів, міркувань, переосмислення, а згодом і здійснення власних умовиводів щодо актуальних ідей: філософія серця Г. С. Сковороди в умовах сьогодення; поняття «сродності» у вимірі часу; вміння жити у Богові, у гармонії з природою, у мирі з людьми і власною совістю; людське щастя та «мир душевний» та ін.
Слухачі переглянули документальний фільм про Г. Сковороду «Відкрий себе» Ролана Сергієнка, який залишив по собі важкий присмак минулого, на скільки тогочасна влада боялася усього ідейно українського…Фільм було знято до 250-річчя від дня народження великого філософа, оцифрований, нажаль, лише нещодавно…

По закінченню мали чудову можливість дискусії, отримали відповіді на питання, що виникали в процесі сприйняття і усвідомлення сковородинського могутнього слова. Як наслідок, отримали у подарунок для бібліотеки ХГПА монографію М. Є. Чайковського і В.  В. Шевченко «Феномен Г. Сковороди і сковородиністика на повзах часу» (2023), за яку щиро вдячні.

 

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55