Година пам’яті «Збудуємо пам’яті негаснучий собор»

22 листопада до Дня пам’яті жертв голодомору у читальному залі ХГПА була проведена година пам’яті «Збудуємо пам’яті негаснучий собор», підготовлену провідним бібліотекарем Кухар С.І. та студентами групи ПО-32 (куратор Онуфрійчук Л.П.) Король Анна, Кожушко Серафима, Поплавська Наталія, Драч Єлізавета.
Минає дев’ять десятиліть від злочину геноциду українського народу, метою заходу було поглибити знання студентів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.

Запрошені на урок історичної правди студенти групи ПО-12 (куратор Мельничук Р.А.) та ПО-32 хвилиною мовчання вшанували мільйони українців, безневинно закатованих у ХХ ст. голодом та репресіями, переглянули сторінки кінохроніки про страшні сторінки історії України, почули статистику людських втрат, усвідомили їх причини та наслідки.
Леся Павлівна Онуфрійчук поділилася власними спогадами від її дідуся, який пережив голод, звернулася до студентів: «…наша історична пам’ять про Голодомор-геноцид фактично стверджує думку про те, що якби тоді в українців була свої держава та армія, геноциду б не сталося. Сьогодні цей кейс має бути сильним механізмом суспільної мобілізації українців для протидії агресору…»
Директор бібліотеки Л.В. Дитинник закликала студентів долучитися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», що традиційно відбувається в Україні в останню суботу листопада.
Під час заходу презентовано книжково-ілюстративну виставку «Не згасне біль душі людської»

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55