Вивчаємо національну спадщину

19 жовтня 2023 року студенти групи ДО-21б (куратор – Н.М. Миськова) за сприяння директора бібліотеки ХГПА Л.В. Дитинник та підтримки декана факультету дошкільної освіти та психології Л.С. Пісоцької відвідали творчий вечір Лілії Іваневич «Українська орнаментика: від минулого до сучасності», який відбувся у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

Під час заходу присутні  познайомилися із дослідницею та її працею – монографією «Традиційний одяг українців Поділля (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.): історія, класифікація, конструктивно-художні та регіонально-локальні особливості».

Іваневич Лілія Анатоліївна народилася 10 вересня 1978 року в селі Пісочна Городоцького району Хмельницької області. Докторка історичних наук, позаштатна наукова співробітниця Хмельницького міського відділу Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України, членкиня Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка (Львів) та Національної спілки краєзнавців України, лауреатка обласної премії у галузі мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. К. Широцького (2013 р.) і Хмельницької міської премії ім. Є. Назаренка (2018 р.).

Авторка понад 200 наукових праць з історії України, біобібліографій, історичної біографістики, історії українського костюма, етнографії, краєзнавства та народознавства, опублікованих у вітчизняних і закордонних виданнях, зокрема, у Польщі та Чехії.

Студенти мали змогу познайомитися із зразками одягу українців, традиційними орнаментами, якими прикрашали буденні та святкові сорочки. Не залишилися поза увагою жіночі та чоловічі головні убори, чоботи та прикраси.

Вдячні ЗСУ за можливість вивчати минуле українського народу!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55