«ОЙ АНДРІЮ, ДАРУЙ НАМ НАДІЮ!»

Віддавна  в Україні традицією  відзначати свято Андрія первозданного, або Калиту. Це свято припадає на найбільш темний період року, коли як кажуть, день до обіду. При допомозі магічних ритуалів у давнину  люди намагалися допомогти  зимовому сонцю розгорітися.

От і студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії,  а саме  першокурсники  факультету початкової освіти та філології (група Пн-12  – 33!) та    хлопці 4-5 курсів факультету початкової освіти та філології і факультету мистецтвзагорілися невимовним бажанням відновити жевріючий вогонь народної культури у серцях і душах хмельничан. 

У рамках волонтерського проекту групи Пн-12 з «Любов’ю до України» та згідно специфіки діяльності Подільського відділення ІМФЕ ім.М.Т.Рильського при ХГПА  студенти підготували надзвичайно яскраву, пізнавальну програму «Сонцесяйна калита». Вона й стала основою театралізованоого дійства «Ой Андрію, даруй нам надію», організованого Хмельницьким міським будинком культури для студентів та школярів міста.

Гості свята познайомилися зі звичаєвістю подолян, традиційними  завбаченнями дівчат щодо майбутньої долі, почути автентичний фольклор краю,  побачити та скуштувати справжню  калиту,  яку ще  й досі подекуди випікають на Хмельниччині, спробувати себе у майстерності та спритності їзди на коцюбі,  поласувати варениками тощо.

За майстерне виконання ролей,  любов до України та прагнення до відродження народної звичаєвості студенти  академії (понад 40) та режисер-постановник дійства  С.В.Маховська були відзначені  почесною грамотою дирекції Хмельницького міського будинку культури.  

 Тепер головне, щоб і надалі  народні традиції не пішли у забуття. Міцний наш  рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. 

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55