Учителі-практики навчають майбутніх словесників

19 жовтня 2021 року здобувачі освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (українська мова і література) взяли активну участь у майстер-класі учительки української мови та літератури Наталії Немировської (ЗЗСО І–ІІІ ступенів № 4, м. Гайсин Вінницької області) на тему «Упровадження методів критичного мислення  на уроках словесності: Хто? Що?Чому?». Захід відбувся на платформі ZOOM у межах вивчення освітнього компонента «Методика навчання української мови та літератури».

Учителька поділилася досвідом використання в освітньому процесі таких методів та прийомів розвитку критичного мислення, як евокації, афірмації, кластери, «Кола на воді», «Біопоема», «Передбачення», «Кроссенс», «Філворд», «Джигсоу», «Діаманта», «Уявна валіза героя», «РАФТ» тощо.

Наталія Немировська зробила практико орієнтований огляд електронних ресурсів, придатних для використання на уроках словесності (Popplet, Canva, LearningApps) та онлайн-платформ для самоосвіти.

У рамках майстер-класу було презентовано посібник «Пізнай мистецтво художнього слова! (сучасний підхід у підготовці до ЗНО)» (2021 рік). До роботи зі студентами долучилися Тетяна Бутурлим, директорка освітнього центру «Школа успіху», учителька української мови та літератури, кандидат педагогічних наук, Лілія Король, учителька української мови та літератури (с. Самчики Хмельницької області), Антоніна Харитонова, учителька української мови та літератури (м. Ніжин Чернігівської області). Учителі-практики поділилися досвідом використання інтелект-карт, артбуків, інфографіки, флешкарток, коміксів, мемів, онлайн-тестів у вивченні шкільного курсу української літератури.

Кафедра української мови та літератури

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55