Мова має значення?

Під час проходження науково-дослідницької практики магістрантка Філь Анастасія  провела мовознавчий виховний захід для групи Філ-42у на тему «Етнолінгвістика, або як у мові відтворюється менталітет, етнічна свідомість народу», метою якого було ознайомити студентів з актуальною галуззю мовознавства та поглибити їхні знання про роль мови в житті народу та окремого індивіда.

Під час заняття магістрантка розповіла про передумови виокремлення етнолінгвістики в окрему галузь мовознавства, про ключові слова, які розкривають спектр дослідження цієї науки, як-от: етносвідомість, колективне позасвідоме, етнічний менталітет, мова етносу , закцентувала увагу щодо впливу мови на свідомість та національну самоідентифікацію українців в умовах полікультурного світу, про важливість для нашого народу визначити власне обличчя в цьому світі та глибше пізнати національний характер, менталітет, культуру, мову народу.

Під час заходу студенти міркували та обговорювали те, як  у зразках  народної творчості та у висловах відомих українців віддзеркалюється українська етносвідомість, дискусійно обговорили значення та трансформацію ментальних концептів у свідомості сучасного українця, порівняли їх домінанти у культурі ХVІІІ – ХХІ століть, змоделювали сучасну мовну та концептуальну картини світу українців.

По завершенню магістрантка розповіла про негативні наслідки нівелювання рідної мови у житті кожної людини. Студентки групи Філ-42у підбили підсумки виховного заходу, розмірковуючи про те, чи мова має значення у формуванні цілісного свідомого народу, який може похвалитися високим рівнем етнічної самосвідомості.

Керівник практики  Стукан Г.О. високо оцінила проведений захід, вдало підготовлену презентацію, уміння організувати дискусію та зробити чіткі переконливі висновки.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55