Трансформація української національної ідеї

25 жовтня 2019 р. у читальній залі бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбувся науковий захід на тему: «Трансформація української національної ідеї». Під час заходу відбулася презентація видання «Трансформація української національної ідеї». У виданні 30 відомих українських істориків, філософів, політологів, культурологів дають власні відповіді на питання про те, як розвивалася «українська ідея», чому і на якому етапі вона загальмувала, і що слід зробити, щоб «українська ідея» знову стала «українською мрією».

Вперше у збірці сформульована чітка дефініція української національної ідеї, розкриваються її три попередні етапи та моделюється наступний, четвертий, «конкурентний» етап.

Видання для тих, хто хоче розібратися в українських цінностях і готовий до їхнього оновлення.

Збірку презентували відомі українські вчені та громадські діячі. Зокрема, Олесь Доній – Голова Центру досліджень політичних цінностей, голова мистецького об’єднання «Остання Барикада». Автор праць «Студентська революція на граніті», «Спроба бунту» та ін.

Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, академік УАН, академік Академії політичних наук, завідувач відділом історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства МОН України. Автор монографій: «Павло Скоропадський і Власний штаб гетьмана всієї України: боротьба за владу і державність», «Росія проти України (1990-2016 рр.): від політики шантажу і примусу до війни на поглинання та спроби знищення» та ін.

Роман Кудлай – економічний аналітик, консультант.

У заході взяли участь студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії спеціальності 014 Середня освіта (Історія), викладачі ХГПА, інших навчальних закладів, установ, краєзнавці, журналісти, вчені міста та області. 

Захід проведений у форматі круглого столу. В ході засідання було обговорено концептуальні питання проблеми, вироблені принципи подальшої їх розробки та реалізації. Окреслені плани щодо подальшої наукової співпраці з Центром досліджень політичних цінностей.     

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55