Духовні витоки Поділля: заклади освіти в історії краю

16 травня 2019 р. у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії проведено IX Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Духовні витоки Поділля: заклади освіти в історії краю».

Від імені ректорату, професорсько-викладацького складу та студентів академії ректор академії Шоробура Інна Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, привітала учасників наукового зібрання із щорічною, на сьогодні, уже дев’ятою науково-практичною конференцією. Інна Михайлівна наголосила, що заявлений дев’ять років тому формат Всеукраїнської науково-практичної конференції «Духовні витоки Поділля…» присвячений актуальним проблемам розвитку культури, освіти, науки, місцевого самоврядування, товариства «Просвіта» Подільського краю, творчості і життєдіяльності відомих постатей: митців, жінок, педагогів, науковців, релігійних діячів.

Сьогодні тематика конференції присвячена розвитку закладів освіти Поділля. І це не випадково. У прийнятих законах України «Про освіту», «Про вищу освіту», Концепції Нової української школи та інших нормативно-правових документах акцентується увага на модернізації закладів освіти з метою надання якісних освітніх послуг. Від цього залежатиме підготовка учнівської і студентської молоді до життя в сучасному глобалізаційному світі, становлення їх як конкурентоспроможних на європейському і світовому ринку праці. Дійсно, заклад освіти був, є і залишається кузнею підготовки висококваліфікованих кадрів для різних галузей господарства, освіти, науки і культури.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: Баженов Лев Васильович, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Центру дослідження історії Поділля, доктор історичних наук, професор; Байдич Володимир Григорович, кандидат історичних наук, директор Державного архіву України в Хмельницькій області; Діденко Зоя Олександрівна, голова Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта»; протоієрей Олександр Дацюк.

На конференції виступили науковці закладів вищої освіти, освітяни, краєзнавці Поділля та інших регіонів України.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55