Уроки мислення серед природи

04 травня 2019 року група ПО-21(б) факультету початкової освіти та філології разом із куратором Дудчак Г. І.  ознайомились з методикою проведення «уроків мислення серед природи» за Василем Сухомлинським.

Для проведення «уроку» обрали парк імені Михайла Чекмана.

Студенти випробували себе в ролі вчителів та учнів.

«Учителі» провели інструктаж з правил поведінки, ознайомили «учнів» зі змінами в природі, з’ясовували  причини цих змін, звертали увагу на стан різних рослин – дерев, кущів, трав, квітів. 

Педагогічний досвід В. О. Сухомлинського дає можливість зрозуміти, що у природі до всього можна доторкнутися, багато побачити, почути чарівну музику природи.

«Природа – зазначає В. О. Сухомлинський – величезної ваги виховний фактор, що накладає свій відбиток на весь характер педагогічного процесу, як світ, в якому дитина народжується, пізнає навколишню дійсність і саму себе, полегшує виховну роботу і водночас ускладнює її, бо робить її багатшою, багатограннішою.

І саме педагогічно правильно організоване спостереження на лоні природи допомагає дитині вийти за межі чуттєвого пізнання. У наш час творча спадщина В. О. Сухомлинського є великим скарбом для педагога та виступає важливим дороговказом у роботі з дітьми.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55