Участь хорової капели академії в Міжнародному фестивалі хорової музики «Співоча асамблея»

У Хмельницькому, в рамках святкування Дня міста, 27–29 вересня 2013 року, проходив Третій відкритий Міжнародний фестиваль хорової музики «Співоча асамблея». Організаторами великого пісенного свята виступили управління культури і туризму міської ради та Хмельницький муніципальний камерний хор в особі керівника – заслуженого діяча мистецтв Ігоря Цмура.

За весь період проведення фестивалю його гостями були хорові колективи з міст: Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Вінниці, Львова, Тернополя, Чеханова (Польща), Крштіні (Чехія). Хорове свято проводиться раз на два роки і має за мету популяризацію хорового мистецтва, виховання виконавської та слухацької хорової культури мешканців міста та області, культурний обмін між хоровими колективами різних країн світу, а також створення умов для реалізації творчого потенціалу хорових колективів.

Приємно зазначити, що хорова капела студентів ХГПА є постійним учасником міжнародного фестивалю «Співоча асамблея» у 2009, 2011 і 2013 роках.

На відкритті фестивалю 27 вересня у концерті прийняли участь 5 хорових колективів серед них і Народна академічна хорова капела ім. В.Толстих Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Студентський колектив на чолі з художнім керівником Росіною Гуцал і концертмейстером Іриною Каленик виконали твори сучасних композиторів різних жанрів. Духовну музику репрезентував твір Боба Чілкотта «Маленька джазова меса» у супроводі естрадного ансамблю студентів під орудою Ірини Каленик і Наталії Ілініцької. Українські народні пісні були представлені в обробках А.Кос-Анатольського, В. Сиротенка і Є.Ляшенка. Сучасні ритми і гармонії підкорили своїм звучанням численних гостей фестивалю, і вдячність публіки створила гарний настрій, наповнила позитивною енергією і творчим натхненням студентів ХГПА.

По закінченні фестивалю, 29 вересня на відкритій сцені біля кінотеатру ім. Т.Шевченка заступник міського голови Давиденко Г.М. нагороджував усіх учасників фестивалю дипломами та подарунками.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55