Міжнародна науково-практична конференція у Всеукраїнський День дошкілля

27 вересня – Всеукраїнський День дошкілля і саме цій даті присвячене проведення 25 вересня 2013 року Міжнародної науково-практичної конференції «Дошкільна освіта у сучасних вимірах». Пленарне засідання  проведене у сесійній залі Хмельницької обласної ради. Модераторами конференції були Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька обласна рада, Департамент управління освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія і факультет дошкільної освіти академії. На конференції були присутні науковці Республіки Бєлорусь, Польщі, Росії, практичні працівники дошкільної освіти  Хмельницької  області та представники 45 вищих навчальних закладів.

Виступ-вітання Ядухи В.С. – голови Хмельницької обласної державної адміністрації довів реалізацію державних постанов щодо дошкільної освіти в області. Хмельниччина має значні досягнення у розвитку дошкілля. Лише у 2013 році в Хмельницькій області додатково створено 679 місць, відкрито 7 дитячих садочків, реконструйовано та відновлено роботу 6  садочків, відкрито додатково 22 групи.

Дерикот М.В. наголосив на удосконаленні якості освіти, на роботі обласної ради щодо зменшення черги дошкільнят на відвідування ДНЗ у містах і селах області.

Ректор академії І.М.Шоробура – доктор педнаук, професор акцентувала увагу на підготовці фахівців дошкільної освіти у контексті виконання завдань цієї освіти. Нею відзначено, що підготовка здійснюється відповідно Державних галузевих стандартів вищої освіти на всіх освітньо-кваліфікаційних рівнях, адже Україні потрібен вихователь нової генерації, який є творцем духовного світу особистості дітей, носієм загальнолюдського та національного досвіду. Окрім того, Інна Михайлівна дала коротку характеристику діяльності факультету дошкільної освіти, який готує фахівців для дошкільної освіти з 1930 року з невеликою перервою. На сьогоднішньому освітньому просторі Хмельниччини випускники є конкурентоспроможними і 100% працевлаштовані за набутою спеціальністю.

Марусинець М.М. – доктор педнаук, професор кафедри педагогіки  Національного  педагогічного університету ім.. М.П.Драгоманова  довела самобутність і самоцінність дошкільного дитинства  та його вплив на  розвиток особистості.

Головний спеціаліст Департаменту управління освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Гаркавенко Т.В. зупинилася на пріоритетних напрямах розвитку дошкільної освіти Хмельниччини.

Власними практичними напрацюваннями поділилися з учасниками конференції Любко Т.С. – «Вихователь 2012 року України», вихователь Кам’янець – Подільського ДНЗ №30 і Миськова Н.М. – вихователь ДНЗ № 54 м. Хмельницького.

Доктор педнаук, професор, проректор з наукової роботи ХГПА Галус О.М. проаналізував наукову роботу випускової кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, а також студентів факультету дошкільної освіти. Відзначив Ференчук Н., Гурш М., Куриш М., Поліщук Д., які стали призерами  Всеукраїнських студентських конкурсів.

Проректор з педагогічної практики, кандидат педнаук, доцент Машкіна Л.А. розкрила трансформаційні перетворення педагогічної практики у підготовці фахівців дошкільної освіти на всіх ОКР. Вона висловила вдячність керівництву регіональних органів управління, ДНЗ і педпрацівникам  за надання практичної допомоги в організації педпрактики студентів факультету.

Пісоцька Л.С. – кандидат педнаук, доцент, декан факультету дошкільної освіти відзначила, що сучасні виміри дошкільної освіти вимагають нових підходів  до управління нею на всіх ієрархічних рівнях. Нині науковці і практики занепокоєні суперечністю між новими цілями, завданнями дошкільної освіти і старими методами управлінської діяльності, що і вимагає інтеграції ключових груп методів керівництва: організаційно-розпорядчих, соціально-психологічних і економічних.

Учасників конференції вітали дошкільнята ДНЗ № 25 м.Хмельницького та дует «Калинонька».

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55