Концерт Народної академічної хорової капели Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

28 березня в актовій залі академії, в рамках тижня вокально-хорової музики циклової комісії диригентсько-хорових дисциплін та вокалу, пройшов концерт Народної академічної хорової капели ХГПА на підтвердження звання «НАРОДНИЙ САМОДІЯЛЬНИЙ КОЛЕКТИВ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ».

Студентський хор ХГПА був створений Віктором Федоровичем Толстих на базі музично-педагогічного відділу закладу у 1993 р. За творчі успіхи вже у 1997 р. колективу присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України».

Незмінним концертмейстером протягом 20 років залишається Ірина Василівна Каленик. З 2008 р. художнім керівником та диригентом хору є кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтваРосіна Сергіївна Гуцал.

Студентський хоровий колектив є лауреатом Всеукраїнського фестивалю самодіяльних художніх колективів профспілок (1999, 2001 рр.), лауреатом Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва (2005, 2007 рр.), та лауреатом Всеукраїнського фестивалю хорової музики «Співоча асамблея» (2009, 2011 рр.). Народна академічна капела студентів постійно бере участь у різних заходах гуманітарно-педагогічної академії і представляє заклад на концертних майданчиках міста.

За час свого існування колектив досяг значних результатів в роботі і став гордістю Академії. Високий професійний рівень хору сприяє патріотичному вихованню студентів, підтримує їх високі моральні якості та прививає любов до української та західноєвропейської хорової культури, адже засоби музичного мистецтва є важливим інструментом в системі виховання студентів.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55