З Різдвом у серці

23 грудня 2009 року Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія завмерла від подиву: "Це ж скільки талановитих, співочих та артистичних хлопців-студентів (в першу чергу) та студенток вона, як вкотре виявляється, має на факультеті початкового навчання!"

Звичайно, хлопці та дівчата ПН-51-52, хлопці ПН-35 можуть здивувати кожного! Взявши участь у фольклорно-етнографічному дійстві "З Різдвом у серці" кожен відкрив у собі щось нове: вміння співати , танцювати, віншувати, колядувати, щедрувати, готувати, малювати…, а головне – любити Україну та пропагувати народну культуру, відроджувати ще жевріючий вогонь добра та людяності у наших серцях.

До сценарію свята (організатор – Подільське відділення ІМФЕ ім.М.Т.Рильського НАН України, Маховська Світлана Вікторівна) були включені більше десятка старовинних та сучасних колядок, щедрівок, а також фрагменти давніх подільських обрядів водіння Кози та Маланки на Щедрий вечір, записані студентами й викладачами академії.


Найзаповзятішими акторами нашого дійства були: Сопрук Віталій, Цвігун Оля, Гурняк Костя, Щербанюк Женя, Барицький Вадим, Атаманець Вадим, Ковальчук Мирослав, Крисюк Сергій. Усіх актори – у фотозвіті. Сьогодні, на Василя Святого (чи Старий Новий рік) дозвольте засіяти житом-пшеницею та побажати усім вам всіляких гараздів традиційними для цього дня словами:
Житом, житом із долоні,
По долівці, по ослоні,
Засіваю в вашій хаті —
Будьте дужі та багаті!
Щоб збулося все нівроку —
З новим щастям, з Новим роком!

Сію, вію, повіваю,
З Новим роком вас вітаю,
Щоб родило із землі,
Щоби хліб був на столі,
І в коморі і в стодолі,
Щоб всього було доволі,
І не знали щоб розлуки
Наші діти і онуки.
Дай же, Боже, в добрий час,
Щоб добро гостило в нас.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55