14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

 Згідно із Указом Президента України з 2006 р. щороку 14 грудня відзначається  День вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, оскільки  саме  14 грудня 1986 р. були завершені роботи з будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

    13 грудня 2011 р. обласною бібліотекою для юнацтва та бібліотекою ХГПА була  організована зустріч із подільським журналістом, членом асоціації українських письменників Малішем  Петром Івановичем та головою Хмельницької міської організації Всеукраїнської ГО «Союз Чорнобиль Україна», ліквідатором наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС   Лукіянчуком  Володимиром Федоровичем. Увазі  слухачів (студенти ДО-12  факультету дошкільної освіти ХГПА, куратор О.Ю.Барташук ) було представлено  презентацію   книги пам’яті та спогадів  В.О.Лукіянчука  «Чорнобильці Хмельниччини», в якій описано враження автора   від його перебування на Чорнобильській АЕС із перших днів   ліквідації  наслідків аварії, розповіді про земляків-ліквідаторів.   

Україна, і зокрема  Хмельниччина, зазнали  та продовжують зазнавати страшних наслідків   Чорнобильської аварії. Це - близько трьох із половиною мільйонів  чоловік, що мають статус постраждалих від  наслідків катастрофи; це -   майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження, а також - сотні тисяч людей, яким довелося покинути рідні оселі і переїхати в інші місця…

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55